آرشیو ماهانه برای سپتامبر 2014

نگاهی به مستند «بازی‌های ویدئویی: فیلم سینمایی»

, , بدون دیدگاه

این‌طور که پیداست امسال سینمای مستند بیش‌از‌پیش به صنعت بازی‌های ویدئویی علاقه‌مند شده است؛ مستندهای آزاد برای بازی‌کردن (۲۰۱۴) عصر گیمرها (یان سنتر، ۲۰۱۴)، بازی خوب (مری رتلیف، ۲۰۱۴) و همچنین مستند آماده‌ی اکرانِ از اتاق‌خواب‌ها تا صنعتی میلیاردی (۲۰۱۴) شاهد این مدعا هستند که هر یک به نحوی در تلاش‌اند با نگاه و رویکردی متفاوت، درباره‌ی صنعت بازی و حواشی‌اش کندوکاو کنند و آن را به تصویر بکشند…

خواندن نوشته →

بازیگران سینمای ایران (۱)

, , ۱ دیدگاه

قصد داریم در چند پست نگاهی بیندازیم به شمایل بازیگری جمعی از بهترین و موفق‌ترین بازیگران ایران و سیر ورود و فراز و فرود احتمالی کارنامه‌شان. مرور روند به شهرت رسیدن و محبوب شدن برخی از این بازیگران بزرگ، به‌خصوص برای علاقه‌مندان بازیگری می‌تواند پندآموز و حکمت‌آمیز باشد.

خواندن نوشته →

چند توصیه به منتقدانِ جوان، برای حضور درخشان در «هفت»

, , بدون دیدگاه

در مطلبی با عنوان «چگونه می‌توان پس از هفت روز منتقد شد» (در همین آدم‌برفی‌ها) گفته شد که علاقه‌مندان، با پشتکار و پیروی از دستورالعمل‌های پیشنهادی، می‌توانند منتقد حرفه‌ای سینما شوند. فرض بر این است که خوانندگان، به یاری مطلب مذکور منتقد شده‌اند و اکنون برای سینما قلم می‌زنند و پول پارو می‌کنند. در چنین اوضاعی ممکن است آن‌ها دیر یا زود برای شرکت در بخشِ نقدِ فیلم، به برنامه‌ی «هفت» دعوت شوند. این مطلب حاوی چند توصیه و پیشنهاد برای کسانی‌ست که می‌خواهند برای اولین بار در آن برنامه حضور یابند.

خواندن نوشته →