داستانکی از محمد مقدم

, , ۴ دیدگاه

اسمش را بگذاریم :

 

داستانی کوتاه در باره ی مردی که اگر بخوابد هم خواب بزغاله ها را میبیند .

 

آرام روی زنانـگی ام دراز کشیده ام . در آغوش هم هستیم و برای یکدیگر دست تکان میدهیم . شاید بیست و چند سال یا سی سال گذشته باشد که خوابم نبرده . مادر بزرگ یادش به خیر . همین دو سه چندی پیش بود انگار : ( آقا گرگه که اومد سر چاه آب بخوره چون بچه ها شیکمشو پر از سنگ کرده بودن و سنگین شده بود با سر افتاد توی چاه و همه حیوونای جنگل رو برای همیشه از شر خودش خلاص کرد ) این ها را هر شب  میگفت تا خوابم ببرد .

 

دیگر همه ی همخوابـه های شهر این را میدانند که هنوز بیست و چند یا سی سال میگذرد که صبح ها سر سفره با بزغاله ها صبحانه میخورم . ظهر ها با هم به چرا میرویم . عصر ها سر میز عصرانه از مادر در مورد گرگ های دروغگو و ریا کار میشنویم و اینکه چطور گولشان را نخوریم  . غروب ها باهم همایون گوش میدهیم و شب که میشود مادر بزرگ که یادش به خیر تمامش را برایم داستان شنگول و منگول میگوید و من رویم را به او بر میگردانم و آن طرفی دراز میکشم و صبح قبل از صبحانه حسابم را برایشان صاف میکنم تا بروند .

 

شنگول وقتی با آن پشم های فر و سفید برای مادر از ترسی که درون شکم آقا گرگه گرفته بودش میگوید مادر بزرگ که یادش به خیر هنوز صدایش میلرزد و من قهوه ام را تلخ تر میکنم و سیگارم را سنگین تر . همین کافیست تا داستانی که بیست و چند یا سی سال تا آخرش را میدانم باز هم تا صبح بیدار بمانم و رویم را برگردانم و آن طرفی دراز بکشم تا کسی را نبینم . حتی خودم را .

 

آقا گرگه که اومد سر چاه آب بخوره چون بچه ها شیکمش رو پر از سنگ کرده بودن و سنگین شده بود با سر افتاد توی چاه و همه ی حیوونای جنگل رو برای همیشه از شر خودش خلاص کرد .

 

۴ دیدگاه

 1. فرزاد

  12/24/2009, 09:58 ب.ظ

  سلام و خسته نباشید؛
  چند وقته سایت شما رو چک میکنم، مطالب جالبی آپلود میکنید.
  خوشحال میشم سری به سایت من بزنید.
  موفق باشید.

  پاسخ
  • محمد مقدم

   10/26/2015, 03:16 ق.ظ

   سلام و عذر خواهی بابات تاخیری پنج ساله !
   درست میفرمایید . من هم که میخوانم این فرمایشات را تایید میکنم .
   در هر صورت نویسنده جوان و کم تجربه بوده است

   پاسخ
 2. غزل

  05/19/2012, 09:40 ب.ظ

  روی زنانگی ام دراز کشیده ام!!!!
  منظورتون رو از این جمله نگرفتم
  کمی جمله ها رو باید بشکنی
  دستت درد نکنه
  موفق باشی

  پاسخ

ارسال دیدگاه

(*) لازم، ایمیل شما منتشر نخواهد شد